img

Міжнародна он-лайн конференція «Геологічне, гідрологічне та біологічне різноманіття Полісся»

Організатори заходу: Національний університет водного господарства та природокористування, Національний університет «Києво-Могилянська академія»,bНаціональний ботанічний сад імені М.М. Гришка та Національна  академія наук України.

В он-лайн зустрічі взяли участь 6 .закладів вищої освіти та наукових інституцій, 12 .доповідачів представили свої доповіді.  Матеріали конференції укладено у збірник (https://polissyaconf2020.com/prozhivannia) обсягом 310 сторінок, у якому, публікуються 64 наукові праці 130 авторів.

Відкрив конференцію з вітальною промовою  ректор НУВГП Віктор  Мошинський. Модератором конференції був голова Волинського відділення  Українського мінералогічного товариства, завідувач кафедри геології та гідрології НУВГП, Віктор Мельничук.

До учасників он-лайн зустрічі звернувся також віце-президент Українського мінералогічного товариства, завідувач відділу Інституту геологічних наук НАН України Мирон Ковальчук.

Проблеми меліорації Рівненського Полісся висвітлив у свої доповіді професор кафедри водної інженерії та водних технологій Василь Турченюк. В свою чергу  професор кафедри екології  НУ «Києво-Могилянська академія» Катерина Деревська розповіла про наукову та природоохоронну діяльність видатного геолога Станіслава Малковського. Доцент кафедри геології та гідрології Марія Криницька виступила з презентацією історії досліджень бурштину в Рівненській геологічній експедиції та довідника «Бурштин Полісся». Про ресурсний потенціал питних вод Рівненщини говорила начальник гідрогеологічного загону ДП «Українська геологічна компанія» Галина Бровко. А досвідом застосування наземної фотограметрії, лазерного сканування, дронів і БПЛА для дослідження природних об’єктів поділився геолог –консультант Андрій Бубняк.  Про екологічну складову у гідрологічних розрахунках як основу безпечного існування екосистеми річок Полісся  доповіла доцент кафедри геології та гідрології НУВГП Вікторія Холоденко. Геологію і туристичний потенціал Словечансько-Овруцького кряжу презентував службовець Олевської міської ради Житомирської області Юрій Халімончук. Виступали також інші учасники конференції.


У зв’язку із пандемією екскурсії Рівненським Поліссям перенесено на весну 2021 року.

Написати коментар

авторизироваться
Забыли пароль? Зарегистрироватся
Вы можете ввойти через социальные сети:
или
Вы можете зарегистрироватся через социальные сети:
зарегистрироватся
или